Hledat
Přihlásit se

Víno v Praze / Grébovka

Víno v Praze / Grébovka

To, že na pomezí Vršovic a Vinohrad se nachází všemi oblíbené Havlíčkovy sady, nebo Grébovka, chcete-li jistě víte. Ale co už asi netušíte je, jak funguje chod vinice a kde můžete místní víno ochutnat? Historie vinice se podle prvních zmínek datuje až do 13 století, dalším korkem bylo upravení parku koncem 18.století navezením zeminy z ražby tunelu na hlavní nádraží a výstavba sklepů pod Horni Landhuskou vilou, to vše se odehrávalo za majitele Mořice Gröbeho, odtud tedy název Grébovka. Moderní historie vinice začíná v roce 1992, kdy majitel vinice, MČ Praha 2 oslovuje vinohradnického mistra z trojských vinic, pana Antonína Turečka a společně začínají pracovat na obnově vinice.

Hrozny, Grébovka

V současné době najdete na svazích odrůdy Ryzlink Rýnský, Müller Thurgau, Rulandské šedé a modré, Modrý Portugal a jako poslední se přidali Dornfelder a Hibernal. Jižní svah a charakteristické klima vyhřáté Prahy, dává vínu sladkost a plnost blížící se moravským vinařským oblastem, známým po celém světě. Posledním termínem, který je důležité zmínit je rok 2009, kdy se na Vinohrady vrací samotná výroba a celá úroda hroznů se zpracovává v místním sklepě, kde si vína můžete zakoupit či je ochutnat ve Viničním altánu.

Viniční altán

Kouzelné, místo které vás, jakoby odnese pryč z prahy daleko na jih, ve kterém si užijeteskvělé víno včetně skvělých pochoutek, jaké byste si přesně k vínu přáli. Narazíte zde rovněž na vernisáže a výstavy a rozhodně stojí za to, navštívit některou z komentovaných ochutnávek vín z Čech, Moravy a celého světa. Návštěvu této krásné stavby rozhodně doporučujeme.

http://www.vinicni-altan.cz
  • 771

Sign In Pragua Mania

Account details will be confirmed via email.

Reset Your Password